تبلیغات
مجتمع گردشگری و رفاهی پارک جنگلی فریمان - آنها تعطیل هستند به مانند همیشه

مجتمع گردشگری و رفاهی پارک جنگلی فریمان

پروژه گردشگری رفاهی پارک جنگلی فریمان

 
 
 

درست مثل هر سال، مسافران شهر به شهر می‌روند و از جاده‌های پهن و باریك می‌گذرند و روزها را می‌گذرانند و نام آن را می‌‌گذارند تعطیلات.

شاید حاصل این اتفاق نیز تصویری باشد از دریا و جنگل یا خاطره‌ای نیمه جان از كوهپیمایی. هر چه هست تعطیلات هر سال، مسافران با تكیه بر دانسته‌ها و داشته‌های فردی خود، سفر ارزان را تجربه می‌كنند و آخر روزهای نوروز نیز این سازمان گردشگری است كه بی‌هیچ نظارتی، آماری بی‌تناسب عرضه می‌كند از میزان سفرهای نوروزی مردم، انگار خود، تمام این مردم را به مسافرت تشویق كرده‌است و سهم بزرگی داشته در مسافرت مردم. امسال نیز آمار 113میلیون نفر سفر نوروزی مطرح شد.

اما اینكه چه‌كسی این آمار را براساس چه معیاری به دست‌آورد همچنان نامشخص است. در طول تمام سال‌هایی كه به مسافرت می‌روم هیچ‌گاه متوجه نشدم كه كارشناسان یا آمارگیران میراث فرهنگی و گردشگری از تعداد مسافران نوروزی استان‌ها یا شهرها آماری به‌دست آورند و آمارهای منتشر شده تنها حدس و گمان است و بس.

استان‌های گیلان، مازندران و گلستان از پرجاذبه‌ترین استان‌های كشور هستند؛ استان‌هایی كه در تعطیلات مختلف میزبان مسافران بسیاری هستند. با وجود آنكه سال‌ها از فعالیت سازمان گردشگری می‌گذرد و این سازمان طی فعالیت‌های تبلیغاتی مختلف سعی كرده ‌است خود را متولی اول و آخر گردشگری كشور معرفی كند و در این راه تنها ادعاهای بسیاری را در كارنامه دارد، هیچ اقدامی در توریستی‌تر شدن این استان‌ها انجام نداده‌است؛ نه طرح ساخت سرویس‌های بهداشتی در كنار جاده‌ها كه از 5 سال پیش مطرح شد راه به جایی برده‌است و نه ساخت هتل 7 ستاره و چندین و چند اقدام دیگر.

تمامی شهرهای شمالی كشور امسال نیز به مانند همه سال‌ها بیش از آنكه از خدمات سازمان گردشگری بهره‌مند شوند به داشته‌های بومی خود تكیه كرده‌اند. چاپ و انتشار نقشه استانی و ارائه آن به مسافران آیا می‌تواند اقدامی بزرگ در جهت ترغیب مردم برای انجام سفر باشد؟

اگر سفركارت روزگاری سروصداهای بسیاری برانگیخت و مسئولان سازمان گردشگری در پس هیاهوی آن سنگر می‌گرفتند، اكنون با گذشت تقریبا 4 سال، از این طرح هیچ باقی نمانده‌است و مسافران همچنان گوش به فریاد بومیانی دارند كه در كنار جاده‌ها به همان شیوه‌ سال‌های پیش فریاد می‌زنند «ویلا».

سازمان گردشگری در تمام این سال‌ها به مانند تمامی سازمان‌ها تعطیل بود. در هیچ‌كدام از شهرهای كشور نیز نه حضوری جدی داشتند و نه اقدامی ارزنده انجام دادند. اما به مانند هر سال در پایان تعطیلات اعلام كردند كه به همت و تلاش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امسال بیش از 113میلیون سفر در كشور صورت گرفته‌است.

عباس ثابتی‌راد

به گالری تصاویر دیدنی شهر الكترونیك مشهد خوش آمدید

آرشیو سایت

نظرسنجی

  آیا تا بحال به مجتمع گردشگری رفاهی پارک جنگلی فریمان تشریف آورده اید؟


آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • بازدید ماه آینده :
 • تعداد کل اخبار :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :