تبلیغات
مجتمع گردشگری و رفاهی پارک جنگلی فریمان - سلامی بر شكرستان ایران

مجتمع گردشگری و رفاهی پارک جنگلی فریمان

پروژه گردشگری رفاهی پارک جنگلی فریمان

چهارشنبه 29 دی 1389

سلامی بر شكرستان ایران

شهر الكترونیك مشهد: مجتمع گردشگری رفاهی پارک جنگلی فریمان   موضوع: گردشگری، 

چه به‌عنوان یك ایرانی، چه به‌عنوان یك گردشگر و چه به‌عنوان یك فعال در صنعت گردشگری می‌توانید به ذهن خود رجوع كنید و اسامی شهرهایی همچون شوش، شوشتر،دزفول، مسجدسلیمان، ایذه، شادگان، آبادان و خرمشهر و منابع گردشگری فرهنگی و طبیعی موجود در این شهرها را به یاد بیاورید. زیگورات چغازنبیل با قدمت ۳۲۵۰ ساله، تپه‌های باستانی متعدد هفت‌تپه،  تپه‌ها و آثار تاریخی شهر شوش، نقش‌برجسته‌های ایلامی شهر ایذه،  آثار باقی‌مانده از آتشكده‌های ساسانی در مسجد سلیمان،  نقش برجسته‌های الیمائیدی در ارتفاعات سوسن، شهر تمام آجری دزفول و سیستم مهندسی منحصر به‌فرد آبشارها و آسیاب‌های‌شوشتر، تنها بخشی از سایت‌های گردشگری استان خوزستان به حساب می‌آیند.

اگر كمی بیندیشیم متوجه می‌شویم كه انواع گوناگون فعالیت‌های گردشگری در این استان قابل اجراست؛ از گردشگری جنگ در شهرهای فكه و چزابه و شلمچه و سوسنگرد و خرمشهر و آبادان گرفته تا ماجراجویی در صخره‌های شگفت «لالی» و قایقرانی در رودهای پرخروش دز و كرخه و كارون.

وزستان، پرآب‌ترین استان كشور محسوب می‌شود و در شهرهای دزفول،  شوش،  شوشتر،  خرمشهر و اهواز،  رودها از وسط شهر می‌گذرند و مناظری پدید می‌‌آورند كه در دیگر شهرهای ایران كمتر می‌توان نمونه‌اش را یافت. تنها در این استان كشور است كه می‌توان سوار بر كشتی‌ شد (اگر قرار باشد كه این كار انجام شود) و در رودها،  از میان شهرها عبور كرد.

تنوع غذایی و همچنین تنوع محصولات باغی و كشاورزی (در این استان، خرما، پرتقال، موز و برنج با هم به عمل می‌آیند) در شهرهای خوزستان قابل توجه است و در شهرهایی همچون دزفول و بهبهان گل‌های زیبا و خوشبو نیز پرورش می‌یابند.

اقوام مختلف لر،  عشایر بختیاری،  قبایل عرب و امتزاج این دو،  عرب-بختیاری در شهرهای مختلف خوزستان حضور دارند و انواع مراسمی كه شاید در هیچ‌كجای دیگر كشورمان نامی از آن‌ها نشنیده باشیم،  همچون مراسم «قهوه‌خوری» اعراب،  در این استان هنوز كه هنوز است برگزار می‌شود. وجود صابئین مندائی و اجرای مراسم دینی‌شان در شهر اهواز و در كنار رود كارون از دیگر جاذبه‌های مردم‌شناسی استان خوزستان به‌شمار می‌آیند.

در خوزستان پل‌های مستحكم و زیبایی از دوران ساسانیان تا پل‌هایی كه در روزگاران معاصر ساخته ‌شده‌اند را در یك‌جا می‌بینیم. در شهری همچون خرمشهر و در كنار رود كارون كه گام برداریم با یك رود-موزه مواجه می‌شویم كه در هر قدمی خاطره‌ای نهفته است و بی‌روایت كسی، خود سخن می‌گوید.

زمین خوزستان، زادگاه گوزن زرد و آسمانش جولانگاه عقاب‌های پرابهت و در روزگارانی نه چندان دور،  دشت‌هایش میزبان شیر ایرانی بوده است و این خود از تنوع زیستی خوزستان حكایت می‌كند.

خوزستان شهرهای فراوانی دارد كه هر یك پدیده‌ای منحصر به فرد برای گردشگری دارند؛ شهرهایی كه برای خوانندگان كمتر معرفی شده است.

به گالری تصاویر دیدنی شهر الكترونیك مشهد خوش آمدید

آرشیو سایت

نظرسنجی

  آیا تا بحال به مجتمع گردشگری رفاهی پارک جنگلی فریمان تشریف آورده اید؟


آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • بازدید ماه آینده :
 • تعداد کل اخبار :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :