تبلیغات
مجتمع گردشگری و رفاهی پارک جنگلی فریمان - حمید بقایی در گفتو با العالم؛ توسعه گردگشری در سه محور گردشگری فرهنگی،توریسم درمانی و گردشکری زیارتی مد نظر است

مجتمع گردشگری و رفاهی پارک جنگلی فریمان

پروژه گردشگری رفاهی پارک جنگلی فریمان

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: گردشگری یک صنعت نرم است و به همه‌ی عوامل بستگی دارد. هر حادثه‌ی کوچکی بر گردشگری تأثیر منفی می‌گذارد.

 حمید بقایی در گفت‌وگو با شبكه‌ی العالم توضیح داد: اگر یک بیماری وجود داشته باشد، گردشگری تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد. اگر در کشور بمبی منفجر شود، گردشگری تحت تأثیر قرار می‌گیرد. ما هشت سال جنگ تحمیلی داشتیم که تأثیر مخربی بر گردشگری داشت. پس از آن نیز مسؤولان به بازسازی سرگرم بودند که طبیعی بود.

او بیان كرد: چهار یا پنج سال است که ما به‌طور جدی به حوزه‌ی گردشگری وارد شده‌ایم و در سطح جهان درباره‌ی آن فعالیت می‌کنیم و خوشبختانه در این زمینه روبه رشد بوده‌ایم. آمار گردشگری ما هر سال بین 20 تا 30 درصد رشد دارد.

بقایی تأکید کرد: آمار امروز ما نسبت به سال گذشته، 100هزار نفر افزایش ورودی است. آمار سال 1388 نسبت به این نه‌ماه 89 برابری می‌کند.

وی با بیان این‌که رشد گردشگری را در ایران، سازمان گردشگری جهانی تأیید می‌کند، گفت: می‌توانیم بگوییم که گردشگری در کشور روبه صعود است و کار ما در این زمینه تازه آغاز شده است. درحالی‌که کشورهای دیگر حدود 40 تا 50 سال در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

او اظهار كرد: سیاست ما در این حوزه بر سه بخش گردشگری فرهنگی، توریسم درمانی و زیارتی استوار است. ما تاریخی غنی داریم و کشورهای اروپایی علاقه‌ی زیادی به حضور در این حوزه دارند. در حوزه‌ی زیارتی نیز امکان نسبتا مشهودی داریم، حتا در زمینه‌ی دیگر ادیان مانند مسیحیت در ایران امکان زیارتی آن‌ها را داریم. سیاست ما این است که این حوزه را تقویت کنیم، همین‌طور در حوزه‌ی توریسم درمانی و سلامت باید تلاش کنیم.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: ما در میان کشورهای اسلامی، بخصوص کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس در حال تبلیغ گردشگری خانوادگی و ارائه‌ی تسهیلات در این‌باره هستیم و تلاش می‌کنیم، مردم برخی کشورهای اسلامی مانند عربستان، بحرین و مصر سفرهای خود را در مناطق ایران تنظیم کنند. هم‌اکنون بسیاری از زائران امام رضا (ع) خانوادگی هستند.

بقایی درباره‌ی استفاده از ظرفیت‌های طبیعی در ایران و تبلیغ آن، گفت: ما در خارج از کشور مرتب درحال تبلیغ در این زمینه هستیم. البته در داخل هم همایش و نمایشگاه‌های مختلف برای معرفی ایران برای هم‌وطنان داریم. ما در تمام جشنواره‌های خارجی در حوزه‌ی گردشگری شرکت می‌کنیم و تا کنون در 100 نمایشگاه مربوط به گردشگری در نقاط مختلف جهان حضور داشته‌ایم و شاید یکی از دلایل توسعه‌ی گردشگری در ایران شرکت در همین نمایشگاه‌ها بوده باشد.

معاون رییس‌جمهور افزود: به‌عنوان نمونه، قرار است به‌زودی در نمایشگاه فیتور اسپانیا و نمایشگاه گردشگری میلان شرکت کنیم و هر بار هم به‌عنوان یکی از بهترین غرفه‌ها و مجموعه، مقام می‌آوریم و جوایزی نیز می‌گیریم. این نخستین گامی است که ما در عرصه‌ی آن تلاش می‌کنیم. گام بعدی میزبانی از خبرنگاران برخی کشورهاست. خبرنگاران برخی کشورها به ایران سفر می‌کنند و ما از آن‌ها میزبانی می‌کنیم و خبر و گزارش برای درج در رسانه‌های خودشان تهیه می‌کنند. این دو گام تبلیغاتی در خارج از کشور در حال انجام است.

به گالری تصاویر دیدنی شهر الكترونیك مشهد خوش آمدید

آرشیو سایت

نظرسنجی

  آیا تا بحال به مجتمع گردشگری رفاهی پارک جنگلی فریمان تشریف آورده اید؟


آمار وب سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • بازدید ماه آینده :
 • تعداد کل اخبار :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :